Kiaušinių marginimas naudojant dekupažo techniką

   Kur ir kada atsirado paprotys marginti kiaušinius, nėra žinoma, tačiau jį žino daugelis tautų. Pasak muziejininkų, IV a. datuojami marginti kiaušiniai aptikti Vormso apylinkėse Vokietijoje. Lietuvoje kiaušinio formos akmeniniai, kauliniai ir moliniai dirbiniai rasti XIII a. kultūriniuose sluoksniuose. Lietuvoje kiaušiniai būdavo dažomi ne tik per Velykas, bet ir per Jurgines bei Sekmines.
  Margučių marginimo technikų yra ne viena ir ne dvi. Margučius galima marginti: vašku, klijuoti lipdukus iš parduotuvės, dažyti specialiais dažais, kuriuos įsigyjate parduotuvėje, galima netgi vandeniniais dažais ar guašu nudažyti. Dar galima naudoti lipnią juostelę ir lipdukus, dažus ir vienkartinį rankšluostį, dažyti natūraliai: kiaušinių lukštais, ciberžole, burokais, mėlynuoju kopūstu. O teko girdėti, kad galima dažyti nubėgančių dažų technika? O sėklomis ir kruopomis? Ir dar keletas kitų variantų. Greičiausiai, kaip jau supratote, kiaušinių marginimas yra kūrybingas procesas, o būdų kaip tai padaryti yra begalė. Tačiau šį kartą kviečiame susipažinti su kiaušinių marginimu naudojant dekupažo techniką.
   Jums reikės: 
    * Virtų kiaušinių (rekomenduojame baltu lukštu);
    * Dekupažo klijai – kiaušinio baltymas;
    * Indas kiaušinio baltymui;
    * Teptukas, kuris naudojamas tepti kiaušinio baltymą;
    * Servetėlės.
    * Žirklės.
    Eiga:
   1. Išvirkite kiaušinius, juos nusausinkite ir palikite pravėsti. Palaukite, kol bus ne karšti, bet vis dar šilti.
  2. Laukdami, kol pravės kiaušiniai pasiruoškite priemones: lengvai išsiplakite kiaušinio baltymą patogiame indelyje. Kiaušinio trynio nenaudosime.
    3. Pasiruoškite servetėles: atskirkite pirmąjį servetėlės sluoksnį (1 pav.), kadangi pirmojo sluoksnio piešinėlis būna ryškiausias.
   4. Sugalvokite dizainą, kaip puošite margutį. Rekomenduojame pirštais atsiplėšti servetėlės dalis (2 pav.), kurias norėsite klijuoti ant kiaušinio (galite ir žirklėmis, tačiau dailiau atrodys plėšant servetėlę pirštais).
    5. Patepkite kiaušinį kiaušinio baltymu, kur bus servetėlė ir dėkite paruoštą paveikslėlį ant kiaušinio (3 pav.).
   6. Tuomet dar kartą ant viršaus užtepkite kiaušinio baltymą teptuku atsargiai lygindami servetėlę (4 pav.). Tolygiai paskirsčius servetėlę leiskite nudžiūti.
  Ir štai, turite gražius, margus, natūraliai paruoštus margučius Jūsų Velykiniam stalui.

You may also like...

Comments are closed.