Ten, kur „Pušynėlis“

Paskutinę liepos mėn. savaitę Palomenės KC Zūbiškių skyriuje veikė vaikų ir jaunimo poilsio stovykla „Pušynėlis“, skirta Etnografinių regionų metams. Stovyklos vadovė- Nijolė Nartautienė.

Rėmėjai
Stovykla veikė tokia, kokių dabar reta: vaikai čia ne tik buvo užsiėmę įvairia etnografine, kūrybine, sveiko gyvenimo būdo veikla, bet ir gaudavo maitinimą kelis kartus per dieną, nakvojo patogiose lovose Zūbiškių bendruomenės patalpose. Iš tiesų- puikios sąlygos. Atostogavo net 28 vasarotojai, dauguma iš Palomenės seniūnijos kaimų (nuo 5 iki 18 m. amžiaus). Aišku, tam reikalingi rėmėjai ir stovyklautojai jiems labai dėkingi. Tikrai gražu, kad „prie tokio reikalo“ prisidėjo ir vaikų poilsį parėmė UAB „Žiežmarių mėsa“, Kaišiadorių kredito unija, Asociacija „Zūbiškių bendruomenė“, asmeniškai parėmė M. Kriaučiūnas, ūkininkai A., A. Kaduševičiai, S., A. Vaškevičiai, iš Šilonių kaimo kilęs V.Matačiūnas.

Veikti buvo ką
Stovykloje kasdien buvo įdomu: kūrybinėse dirbtuvėse vaikai mokėsi iš šiaudų rišti sodus, pažino prieverpsčių raštus, vėlė iš vilnos, audė apyrankes, rišo suvenyrus, gamino žaislus, kaukes, gipsines žvėrių figūrėles, odinius papuošalus, vakarojo prie laužo, žaidė liaudiškus žaidimus, ėjo ratelius, dainavo, grojo… Pasirinkę šūkį: „Visada nugali draugystė“, vaikai žaidė tinklinį, kvadratą, traukė virvę, ėjo kliūčių ruožais, organizavo turistinį žygį „Lapių medžioklė“ link Rusių k.
Vaikai buvo aktyvūs, iniciatyvūs, norėjo pasilikti dar savaitei- taip visiems patiko. Jie apie čia praleistą laiką ilgai nenustos pasakoti, nes čia nebuvo klausimo: „Ką man veikti?“ Juk veikti buvo ką.

Vadovai
Tą savaitę kartu su stovyklos vadove N.Nartautiene dirbo ir Palomenės KC direktorė V.Kudaševičienė bei darbuotojos V.Klein, I.Armanavičiūtė, A.Paškevičienė. Virtuvėje šeimininkavo vyresnieji vaikai, padedant J.Matačiūnienei.

Lankėsi meras
Stovyklautojai vieną vakarą organizavo meninę programą tėveliams, rėmėjams, vadovams. Na, o stovyklos „Pušynėlis“ uždarymo dieną lankėsi ir Kaišiadorių r. meras V.Tomkus. Šiltai stovyklautojų sutiktas, meras V.Tomkus pasidžiaugė vadovų darbu, vaikus palepino maišu saldumynų. Visi nekantriai lauks kitų metų, kitos vasaros, aišku, ir stovyklos…

Jolanta Naraškevičienė

 

Stovyklos nuotraukų pamatysite galerijoje>>

You may also like...

Comments are closed.