Artėjantys renginiaiNaujienos

DEVYNBĖDŽIAI birželio 7 d. 19 val.

𝐁𝐢𝐫ž𝐞𝐥𝐢𝐨 𝟕 𝐝. 𝟏𝟗 𝐯𝐚𝐥. į 𝐏𝐚𝐥𝐨𝐦𝐞𝐧ė𝐬 𝐤𝐮𝐥𝐭ū𝐫𝐨𝐬 𝐜𝐞𝐧𝐭𝐫ą 𝐚𝐭𝐯𝐲𝐤𝐬𝐭𝐚

DEVYNBĖDŽIAI

Režisieriai Vytautas Mikalauskas ir Justina Bendinskytė

Muzikinis apipavidalinimas – Andrius Šimkus

Kostiumai – Orinta Diatlovienė

Pjesėje „Devynbėdžiai“ subtiliai ir jautriai vaizduoja Lietuvos kaimo gyvenimą, atskleisdamas įvairių kartų ir socialinių sluoksnių žmonių likimus. Ši kūryba išsiskiria savo gilumu, humoro jausmu ir nuostabiu kalbos meistriškumu, suteikdama skaitytojams galimybę pajusti tiek kasdienybės džiaugsmus, tiek iššūkius. „Devynbėdžiai“ yra ne tik literatūrinis kūrinys, bet ir gyvas, dinamiškas pasakojimas, kuris giliai paliečia kiekvieno žiūrovo širdį.

Vievio kultūros centro „Vievio teatras“ veiklą pradėjo 2014 m. pabaigoje su spektakliu „Nauji karaliaus drabužiai“. Iki 2019 m. teatrui vadovavo Vanda Bukėnienė, po kurios vadovavimą perėmė Mykolas Krasnickas, užbaigęs Moljero „Daktarą per prievartą“. Dabartinis vadovas ir režisierius Vytautas Mikalauskas prisijungė 2019 m., vykdant projektą „Teatro ritmu“.
Mikalausko vadovavimo pradžia pažymėta spektakliu Aišbės „Avinėlis nekaltasis“, kuris sulaukė puikių atsiliepimų. Aktoriai, norėdami tęsti darbą su režisieriumi, dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“, kurioje spektaklis pelnė apdovanojimą.
2021 m. teatras su spektakliu „Neatmezgamas mazgas“ gastroliavo Estijoje. 2022 m. Vievyje surengė du didelius teatro festivalius ir pristatė premjerą pagal V. Rimkevičių. Šiuo metu teatre aktyviai veikia 15 narių, kurie vaidina tiek vietiniuose, tiek užsienio renginiuose ir festivaliuose.