Naujienos

Projektas „Naujų potyrių paliesti“

By 2020-11-1813 gruodis, 2020No Comments

          Šių metų rugpjūčio 28 d. Palomenės kultūros centre startavo projektas „Naujų potyrių paliesti“. Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo turiningą, šviečiamojo pobūdžio laisvalaikio užimtumą vykdant edukacines veiklas. Projekto metu per pramogą ir pažinimą vaikai stebėjo fizikos ir chemijos iššaukiamas reakcijas, literatūra susijungė su muzika, teatras ir muzika su istorija.
           Rugsėjo 2 d. kvietėme į edukacinę-pramoginę popietę vaikams „Linksmoji Burbulų Dėdės laboratorija“. Už nuostabią šventę vaikams, sukeltas šypsenas, nuostabą, džiugias emocijas esame dėkingi Burbulų Dėdei. Renginio metu net ir suaugusieji bent trumpam pavirto vaikais, džiūgaujančiais stebint atliekamus triukus, kurių buvo ne vienas. Edukacijos metu susirinkusieji buvo supažindinami su cheminiais ir fizikiniais elementais, sužinojo kaip namų sąlygomis pasigaminti slaimus, muilo burbulus. Burbulų Dėdė pristatė triukus su sausu ledu, balionais, magišku sniegu ir kt.
            Rugsėjo 25 d. kvietėme į susitikimą, kūrybinę-edukacinę popietę vaikams „Literatūra ir muzika“ su mokytoju, bardu Romu Naidzinavičiumi. Popietės metu bardas ne tik atliko savo kūrybos dainas, bet ir stebino gebėjimu į pasirodymą įtraukti žiūrovus. Vaikai kartu niūniavo, spragsėjo pirštukais, dainavo ir net gi sukūrė dainą gimtam kraštui – Palomenei.

Į namus

Per laukus, per laukus, per laukus
Lomena vinguriuoja
Į namus, į namus, į namus
Aš skubu į Palomenę.

Aplankysiu aš draugus,
Susitiksiu tėvelius
Ir mes kepsim blynelius,
Pavaišinsim paukštelius.

Žodžiai 1-5 kl. Kaišiadorių r. Palomenės pagr. mokyklos mokinių,
muzika mokinių ir R. Naidzinavičiaus

         Spalio 7 d. kultūros centre svečiavosi VšĮ „Stalo teatras“ režisierė Saulė Degutytė ir aktorius Saulius Čėpla, kurie atliko nuotaikingą, suteikiantį istorinių žinių spektaklį „Sekretai iš būtųjų laikų“. Jo metu vaikams papasakota apie paslaptingąją šventojo Kazimiero trečią ranką bei didžiąją Žygimanto ir Barboros meilę, karaliaus Mindaugo karūną, Žalgirio mūšį ir kitus svarbius ir įdomius Lietuvai faktus. Po spektaklio vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai piešė, tai kas jiems buvo įdomiausia – kas Gedimino pilį, kas Kazimierą ar Barborą…
           Spalio 14 d. įvyko paskutinysis projekto „Naujų potyrių paliesti“ fizinis renginys. Tą kart Palomenės kultūros centre svečiavosi muzikas, pučiamųjų instrumentų virtuozas, solistas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Multiinstrumentalistas privertė suklusti ne vieną žiūrovą, stebino gebėjimais, žavėjo talentu, dalinosi ne tik muzika, bet ir žiniomis atliekant edukacinę programą „Senieji Lietuvos instrumentai“, solinį koncertą.
           Įvykusius edukacinius renginius, edukacinius filmukus rengė filmavimo produkcijos komanda „Auvision“. Edukacinius video filmukus jau galite išvysti Palomenės kultūros centro socialinio tinklapio Facebook paskyroje bei Youtube kanale. Kiekvieną ketvirtadienį iki didžiųjų metų švenčių galėsite išvysti vis naują edukacinį video siužetą.

Nuorodos į renginių nuotraukų albumus:
„Linksmoji Burbulų Dėdės laboratorija“
Kūrybinė-edukacinė popietė vaikams „Literatūra ir muzika“
Spektaklis-kūrybinės dirbtuvės „Sekretai iš būtųjų laikų“
Susitikimas su multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu

Projektą „Naujų potyrių paliesti“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.