Tėvo diena – šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai kaip ir per motinos dieną – motinystė. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena.
Šį judėjimą tėvams pagerbti sukūrė 1910 m. Louisa Dodd. Jos motina mirė gimdydama šeštą vaiką ir tuomet jos tėvas vienas užaugino visus vaikus.
Lietuvoje tai palyginti nauja šventė, tačiau ji sulaukia vis daugiau populiarumo, nes visuomenėje pamažu keičiasi tėvo vaidmens šeimoje samprata. Jis suvokiamas ne tik kaip šeimos materialinės gerovės užtikrintojas, tačiau ir kaip svarbus asmuo vaikų auklėjimo, ugdymo procese. Tėvo diena yra tinkamiausias laikas išreikšti dėkingumą, meilę ir pagarbą tėčiams.
Tėvo diena minima daugelyje šalių, tačiau neturi vieningos šventimo datos. Štai lietuviai ją švenčia pirmąjį birželio sekmadienį. Katalikiškose šalyse Tėvo dienos šventimas dažnai siejasi su Evangelija – tėvai pagerbiami Kristaus globėjo ar Kristaus sugrįžimo pas tėvą dienomis. Pavyzdžiui, Italijoje Tėvo diena minima Šv. Juozapo dieną (kovo 19), nes Juozapas Jėzui atstojo tėvą. Vokietijoje švenčiama Kristaus dangun žengimo diena (Šeštinės), kuri suprantama kaip Jėzaus grįžimo pas savo tėvą diena.

(pagal lt.wikipedia.org;
ktkc.lt)

Leave a Reply